Logo RSS
این وبلاگ مربوط به ابراهیم ... است لطفا با نظراتتان راهنمايي فرماييد.

خدايا سرنوشت مرا خير بنويس

 آموزش مرحله به مرحله ساخت ایمیل در یاهو

در ابتدا به آدرس سایت http://www.yahoo.com  بروید.

در بالای صفحه سمت راست گزینه mail
را انتخاب کنید (عکس پاکت نامه) تا وارد قسمت ایمیل شوید. ...

در صفحه ظاهر شده شما می توانید چنانچه کلمه کاربری و رمز از قبل دارید در قسمت Existing Yahoo! users در کادر :Yahoo! ID کلمه کاربری خود (مثلا yahootest) و در قسمت :Password کلمه رمز انتخابی خودتان را وارد کنید تا وارد ایمیل خود شوید.
چنانچه هنوز عضو یاهو نشده اید جهت عضویت در سمت چپ صفحه گزینه Sign up now
را کلیک کنید.
در صفحه ظاهر شده سه انتخاب وحود دارد . برای استفاده از سرویس رایگان در کادر خاکستری رنگ سمت چپ روی Sign up now
 کلیک کنید.
در صفحه ظاهر شده فرم اطلاعات فردی و انتخاب کلمه کاربری و رمز را می بینید که باید به دقت پر شود. در این بخش به تشریح گزینه ها می پردازیم.   

عضویت در ایمیل

 First Name : نام کوچک فرد تایپ می شود.Last Name : نام خانوادگی فرد تایپ می شود.

 Gender : جنسیت را تعیین کنید.(مرد يا زن بودن).

 Birthday : تاریخ تولد. (تاریخ تولد را بر حسب  سال های میلادی مشخص کنید، که شامل روز، ماه، و سال است.)

Language & Content : زبان مربوطه ( English - United States را انتخاب کنید).ZIP/Postal Code : کد پستی شهر خود را وارد کنید (5 رقمی).

Yahoo! ID : نام کاربری دلخواهPassword : کلمه رمز دلخواه که حد اقل 6 حرفی باید باشد.Re-type Password : تکرار کلمه رمز بالا (در هنگام تایپ رمز شما آنرا مشاهده نمی کنید).Security Question : یک سوال محرمانه و شخصی را انتخاب کنید تا به آن پاسخ دهید.

  What is your favorite restaurant:          رستوران مورد علاقه شما چیست  .

 What is your pet’s name:                         نام حیوان دست آموز شما چیست .           

When is your anniversary:                        سالگرد ازدواجتان چیست.

Who was your childhood hero:                  نام قهرمان دوران کودکى شما چه بوده است.

 Who is your favorite celebrity of all time:       چه کسى همواره شخص بنام و مشهور دوره زندگى شما بوده است. 

                ( What is your favorite sports team:        تيم ورزشى مورد علاقه شما چیست.

Your Answer : به سوال انتخابی خود در بالا جواب دهید.

(Current Email (Optional : یک آدرس ایمیل ازخودتان درسایتی به جز یاهو بنویسید.

Industry : حرفه ای که در آن فعالیت می کنید. (به دلخواه یکی را انتخاب کنید).

Title : سمت خود در حرفه انتخابی (به دلخواه یکی را انتخاب کنید).

Specialization : تخصص در رشته مورد نظر (به دلخواه یکی را انتخاب کنید).

Enter the word as it is shown in the box below. : در کادر روبرو کلمه ای را که در کادر زیر نشان داده تایپ کنید.
Submit This Form : پس از تکمیل فرم جهت ارسال اطلاعات این گزینه را کلیک کنید.

پس از طی مراحل ساخت آدرس ایمیل، یک آدرس با ظرفیت 100 مگابایت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

توجه:
بعضی از این سوالات مهم هستند و در صورتیکه کلمه رمز خود را گم کرده باشید یا فراموش شده باشد یاهو با مطرح کردن این سوالات و مقایسه جوابهایی که می دهید مطمئن می شود که شما صاحب واقعی این ایمیل هستید و لذا کلمه رمز جدیدی به شما خواهد داد.

سوالاتی که از شما پرسیده می شود با رنگ قرمز در بالا مشخص شده که سعی کنید جوابهایی را که داده اید به خاطر بسپارید.
در صورتی که این فرم با موفقیت ارسال شود در صفحات بعدی نام کاربری شما و ایمیل شما نمایش داده می شود که با انتخاب Continue yahoo mail آنرا تا انتهای کار ادامه می دهید. چنانچه مشکلی در پر کردن فرم پیش بیاید مانند تکراری بودن اسم انتخابی یا خالی بودن بعضی گزینه ها یا اشتباه در نوع داده ها در صفحه بعد این موارد برای شما با رنگ قرمز تکرار می شوند که باید رفع شوند.
در صورت تکراری بودن اسم انتخابی شما یاهو چند اسم به شما پیشنهاد می کند که مجاز هستند یا اینکه می توانید دوباره در قسمت
create my own نام دلخواه خود را وارد کنید و بعد از نوشتن کلمه نمایش داده شده در کادر پایین دکمه submit this form را بزنید.
در صورت انجام صحیح موارد فوق شما موفق به ایجاد ایمیل خواهید شد.

 

چگونه در یاهو ایمیل بسازید (به زبان ساده)
پس از ورود به سیستم ایمیل یاهو و انتخاب برای ساخت آدرس ایمیل جدید، اکنون صفحه ساخت آدرس در پیش روی شماست که به شرح یک یک موارد آن می پردازیم:
 
 

1- در مرحله اول شما باید یک آی دی برای خود انتخاب کنید که می تواند مرکب از حروف و اعداد باشد. این ID باید منحصر به فرد باشد. یعنی نباید قبلا کسی پیش از شما آن را انتخاب کرده باشد در غیر اینصورت در مرحله نهایی با پیغام خطای yahoo مواجه خواهید شد. اگر می خواهید حتما یک کلمه خاص مثلا نام شما در ID مندرج باشد اما قبلا آن نام توسط دیگران انتخاب شده است، می توانید با افزودن چند شماره یا کلمه مثلا سال تولد خود یک IDدلخواه با کلمه مورد نظر خود داشته باشید. در کادر Yahoo IDنام مورد علاقه خود را انتخاب کنید. در ایمیل شما این نام قبل از @yahoo.com ظاهر خواهد شد. مثلا اگر ID شما rozhin باشد، ایمیل نهایی شما rozhin@yahoo.com خواهد بود.

2-  مرحله بعد انتخاب یک password یا اسم رمز مناسب است. password   باید حداقل 6 کاراکتر باشد و می تواند حروف یا اعداد را در بر بگیرد. توصیه ما این است که پسوردی را انتخاب کنید که به خاطرسپاری و حدس زدن آن ساده نباشد.پسورد انتخابی خود را در کادر دوم نوشته و بار دیگر در کادر سوم وارد نمایید.

3-  در این قسمت ابتدا باید از کادر بازشو یک سؤال انتخاب کنید و به آن پاسخ دهید. شما باید این پرسش و پاسخی که به آن داده اید را به خاطر بسپارید زیرا اگر پسورد خود را فراموش کردید، یاهو با گرفتن ID شما و اطلاعاتی که به او می دهید قادر به شناسایی شما خواهد بود. از جمله این اطلاعات مواردی است که در این مرحله وارد می کنید. به عنوان مثال پرسش What’s your dog’s name? به معنای اینکه نام حیوان خانگی شما چیست را انتخاب کنید و به آن پاسخی مثل joopy  بدهید.در قسمت Birthday باید روز، ماه و سال تولد خود را وارد کنید اما با معادل انگلیسی آن. به این صورت که در قسمت کشو بازشو یک ماه مثل June را به عنوان ماه تولد، در کادر بعد عددی بین 1 تا 31 به منزله روز تولد و در کادر بعد ( که کمی بزرگتر است ) یک عدد 4 رقمی مثل 1970 به عنوان سال تولد خود را انتخاب نمایید. اینکه این اعداد دقیقا درست و مطابق با واقع باشند مهم نیست اما نکته مهم این است که این اعداد را حتما به خاطر بسپارید.یک نشانی ایمیل در قسمت Current Email  وارد نمایید تا اگر یاهو در زمینه Account و پسورد شما پیامی داشته باشد از این طریق آن را برای شما ارسال کند. این گزینه اختیاری است.

  4-  در این قسمت با انتخاب و پر کردن گزینه های این بخش، یاهو شما را از اخبار، اطلاعات و موارد مورد علاقه شما که در گزینه های انتخابی تعیین می کنید مطلع خواهد ساخت.در بخش اول نام و نام خانوادگی و در بخش Language & Content زبان مورد نظر را انتخاب کنید که معمولا همان گزینه اول مناسب ترین می باشد.در بخش ZIP/Postal Code کد پستی خود را وارد کنید و در بخش Gender جنسیت خود را تعیین نمایید. (Male  به معنای مذکر و Female به معنای مؤنث است. ) گزینه های Industry ،Title و Specialization نیز به ترتیب مربوط به زمینه کاری، عنوان قبل از نام یا سمت کاری و عنوان خاص تر سمت کاری مربوطه است. البته این سه گزینه اخیر تاثیری در انتخاب ایمیل شما ندارند و چندان مهم نیستند. برای همین با انتخاب گزینه  Other در هر بخش می توانید از این قسمت ها عبور کنید.با انتخاب People Search Listing ایمیل شما در لیست و طبقه بندی یاهو و احتمالا در معرض دید و استفاده بعضی کاربران قرار خواهد گرفت.در قسمت بعد با انتخاب یک یا چند زمینه از 12 زمینه پیش رو، اخبار و اطلاعات مختلفی در رابطه با این زمینه ها از یاهو دریافت خواهید کرد. این بخش اختیاری است و اگر نمی خواهید چنین اطلاعاتی را دریافت کنید گزینه مربوط به جمله Send me special offers…   را از حالت انتخاب خارج کنید


چگونه جیمیل (ایمیل گوگل) بسازیم؟

جیمیل = جی میل = ایمیل گوگل

 ساختن جیمیل بسیار ساده است، فقط کافیست مراحل زیر را طی کنید تا شما هم برای خود یک جیمیل داشته باشید. (به هنگام خواندن این مطلب هرجا که برایتان سوالی پیش آمد یا با مشکلی مواجه شدید، در بخش نظرات ذکر کنید.)

1. برای ساختن جیمیل ابتدا به آدرس http://gmail.com بروید.

2. سمت راست صفحه بر روی دکمه Create an account کلیک کنید:

3. با کلیک بر روی Creat an account به صفحه ای برده می شوید که بالای آن نوشته است Create an Account  (= یک حساب بسازید). سمت راست بالای صفحه روبروی Change Language می توانید زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید، زبان پیش فرض انگلیسی است و متاسفانه به هنگام نوشتن این مطلب زبان فارسی جزو لیست زبانها نیست. تغییر این گزینه، زبان فرمی که باید پر شود را تغییر می دهد. من در اینجا توضیحات را با زبان انگلیسی ادامه می دهم، پس اگر شما هم زبان انگلیسی را ترجیح می دهید نیازی به عوض کردن این گزینه ندارید.

4. شروع به پر کردن فرم می کنیم. روبروی First name نام خود را بنویسید. روبروی Last name نام خانوادگی خود را بنویسید.

نمونه فرم پر شده تا اینجای کار:

5. بخش بعد (Desired Login Name) جاییست که شما باید نام کاربری و در واقع آدرس ایمیل خود را انتخاب کنید. انتخاب یک نام کاربری که تابحال انتخاب نشده باشد شاید کمی دشوار باشد چراکه ملیون ها نفر از جیمیل استفاده می کنند و هر کدام آدرس مخصوص به خودشان را دارند. در مستطیل خالی نام کاربری مورد نظر خود را وارد کنید و بر روی دکمه check availability کلیک کنید، این دکمه به شما می گوید که آیا نام کاربری مورد نظر شما موجود هست یا خیر. برای مثال اگر من PayamRahmani را انتخاب کنم و بر روی دکمه check availability کلیک کنم:

همانطور که مشاهده می کنید، پیغام قرمز رنگ به من می گوید که نام کاربری PayamRahmani موجود نیست و پایین آن به من چند پیشنهاد می دهد. اگر مایل باشم می توانم یکی از گزینه های پیشنهادی را انتخاب کنم، اما من ترجیح می دهم نام کاربری Payam2195 را امتحان کنم:

اینبار نام کاربری مورد نظر من موجود است.

4. پس از آنکه نام کاربری خود را انتخاب نمودید، نوبت به انتخاب رمز عبور (پسورد) می رسد. روبروی Choose a password رمز عبور مورد نظر خود را وارد کنید، روبروی Re-enter password رمز عبور خود را دوباره بنویسید. (رمز عبوری که انتخاب می کنید را در اختیار هیچکس قرار ندهید، در انتخاب رمز عبور از حروف و اعداد استفاده کنید تا رمز عبورتان امن باشد. همچنین سعی کنید در رمز عبورتان از نام خودتان، شماره شناسنامه و موارد مشابه استفاده نکنید چون نشخیص آنها برای دیگران آسان است)

انتخاب گزینه Remember me on this computer باعث می شود که گوگل کامپیوتر شما را با ایمیلی که در حال ساخت آن هستید بشناسد، من شخصا ترجیح می دهم از این گزینه استفاده نکنم.

گزینه Enable Web History به گوگل اجازه می دهد که سوابق جستجوی شما را نزد خود نگاه دارد، فعال کردن این گزینه به نظر من ضرری ندارد.

نمونه فرم پر شده مربوط به بخش انتخاب رمز عبور:

5. قسمت بعد که باید پر شود، برای مواقعی کاربرد دارد که شما رمز عبور خود را فراموش کنید. در این قسمت باید یک سوال انتخاب کنید و به آن پاسخ دهید. اگر روزی رمز عبورتان را فراموش کنید، جیمیل سوالی که الان انتخاب می کنید را می پرسد و شما باید به آن پاسخ دهید، پس اطلاعاتی که الان پر می کنید را یادداشت کرده و جای امنی نگاه دارید.

روبروی Security Question یکی از گزینه ها را انتخاب کنید. گزینه آخر (Write my own question) به شما اجازه می دهد که خودتان سوالی را مطرح کنید. روبروی Answer جواب مناسبی انتخاب کنید. اشتباه نکنید! پاسخ مناسب به سوالات به معنی پاسخ صحیح به آنها نیست چراکه در این صورت افراد دیگر ممکن است جواب شما را به راحتی حدس زده و رمز عبور شما را به دست بیاورند. پس پاسخی که در نظر می گیرید باید تقریبا پاسخی نامربوط باشد.

نمونه فرم پر شده مربوط به بخش انتخاب سوال امنیتی و پاسخ آن:

6. اگر ایمیل دیگری (ایمیل یاهو، جیمیل، هاتمیل، …) از قبل دارید و به آن اطمینان دارید، روبروی Secondary Email ایمیل خود را وارد کنید. وارد کردن ایمیل در این قسمت بسیار مفید است، مثلا یکی دیگر از راههای بازیابی رمز عبور اگر آنرا فراموش کنید، این است که جیمیل رمز عبور شما را به همین ایمیل می فرستد. به هر حال اگر این اولین بار است که ایمیل می سازید و یا ایمیل دیگری دارید که وضعیت جالبی ندارد، می توانید این مستطیل را خالی بگذارید.

روبروی Location کشور محل سکونت خود را انتخاب کنید:

7. به آخرین قسمت می رسیم. کمی پایین تر از Word Verification نوشته ای را مشاهده می کنید که خواندن آن مشکل است، این نوشته را در مستطیل پایین آن با دقت بنویسید.

در پایین ترین قسمت صفحه، بر روی دکمه I accept. Create my account کلیک کنید.

پس از این جیمیل شما ساخته شده و شما به صفحه Introduction to Gmail برده می شوید. بعد از خواندن راهنمایی ها، بر روی  Show me my account که بالا سمت راست صفحه قرار دارد کلیک کنید تا به جیمیل خود بروید.

  • در نوار آدرس پنجره Internet Explorer  آدرس mail.google.com را وارد می کنیم .
  • در پنجره باز شده روی  لینک Sign up for Gmail کلیک می کنیم .
  • مشخصات مورد نیاز را در کادرهای زیر وارد می کنیم :

نام

First name:

نام خانوادگی

Last name:

ID یا شناسه دلخواه ( منظور همان بخش اول آدرس ایمیل می باشد )
نکته : برای اینکه وجود ID انتخاب شده را بررسی کنیم کافیست که روی دکمه Check Availability کلیک کنیم .

Desired Login Name:  

رمز ورود ( حد اقل باید 8 کارکتر داشته باشد )

Choose a password:   

تکرار رمز

Re-enter password:

انتخاب سوال امنیتی مورد نظر ( اگر به دلیلی رمز ایمیل خود را فراموش کنیم به گوگل این موضوع را اعلام می کنیم و گوگل سوال امنیتی که انتخاب کردیم را از ما می پرسد . اگر جوابی که می دهیم همان جوابی باشد که در بخش پاسخ سوال امنیتی وارد کرده ایم گوگل امکان تغییر رمز را برای ما فراهم می کند )

Security Question:

پاسخ دلخواه به سوال امنیتی انتخاب شده

Answer:

ایمیل دوم ( نوشتن آدرس ایمیل دوم اختیاری است و زمانی از آن استفاده می شود که حساب ما به دلیلی دچار مشکل شود . در این مواقع Google پیغام خود را به آدرس ایمیل دوم ارسال می کند )

Secondary email:

محل سکونت

Location:

حروف و اعداد کج و نامرتب ظاهر شده در این بخش را در کادر زیر آن وارد می کنیم .

Word Verification:

  • در پایان روی دکمه I accept . Create my account  کلیک می کنیم .

نکته : برای وارد شدن به صندوق Gmail وارد صفحه mail.google.com می شویم و بعد از نوشتن Username ( منظور همان ID می باشد ) و رمز به ترتیب در کادر های Username و Password روی دکمه Sign In کلیک می کنیم .دسته بندی :


نویسنده: ابــراهیـــــم ... ☆ஜ♥*ღ
آخرین مطالب
موضوعات
لینکستان
درباره ما

این وبلاگ مربوط به ابراهیم ... است لطفا با نظراتتان راهنمايي فرماييد.
ابــراهیـــــم ... ☆ஜ♥*ღ
اگر دورم ز ديدارت
دليل بي وفايي نيست.
وفا آنست كه نامت را
هميشه زير لب دارم.

ღ☆ஜ♥*•.ღ ღ☆ஜ♥*•.ღ
ایمیل :دریافت کد آهنگ برای وبلاگ